Zdrowy styl życia

Makijaż mineralny na każdą okazję

Piotr Stelmach
maj 28 2017

makijaż mineralny

Makijaż to nieodłączny element kobiecości. Większość kobiet wykonuje makijaż samodzielnie, korzystając z dostępnych w sklepach kosmetyków. Wybór rozwiązań kosmetycznych jest spory, a to oznacza, że każda kobieta powinna bez problemu znaleźć odpowiednią alternatywę.

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie kosmetykami naturalnymi, które są bardzo delikatne, łagodne i bezpieczne - w dużej mierze wynika to z faktu, że są one produkowane wyłącznie na bazie naturalnych komponentów.

Kosmetyki naturalne nie powodują podrażnień, uczuleń ani reakcji alergicznych, dlatego też w szczególny sposób polecane są osobom o cerze delikatnej,skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby kosmetyki mineralne były używane przez osoby, które nie mają problemów skórnych.

Są to rozwiązania bezpieczne, zapewniające efekty takie same jak kosmetyki tradycyjne.

Kosmetyki naturalne korzystnie wpływają na kondycję cery, a uzyskane efekty są takie same jak w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Należy jednak pamiętać, że nakładanie kosmetyków naturalnych różni się od rozwiązań tradycyjnych i wymaga odpowiedniej wprawy, precyzji i umiejętności.

Specyfika kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne mają postać proszku, dlatego też mogą się osypywać po nałożeniu, jednakże odpowiednia aplikacja pozwala uzyskać pożądane efekty.

Podstawową kwestią jest to, aby nie wkładać pędzelka do słoiczka – niewielką ilość kosmetyku należy nałożyć do szklanej lub plastikowej miseczki, a następnie nabierać delikatnie pędzelkiem. Ważne jest to, aby nadmiar kosmetyku strzepnąć - jest to warunek konieczny, który pozwoli na właściwą aplikację i gwarantuje, że na twarzy nie powstaną nieestetyczne smugi z osypującego się pudru.

Jeśli zaistnieje potrzeba, kosmetyk można nakładać nawet kilka razy. Warto pamiętać, że jednorazowe nałożenie zbyt dużej ilości pudru może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, czyli tzw. efekt „maski”.

Warto pamiętać, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne, dlatego też do miseczki wystarczy nałożyć odrobinę pudru. Nakładając kilka cienkich warstw kosmetyku możemy mieć pewność, że uzyskamy właściwy odcień, a makijaż będzie wyglądał efektownie i naturalnie.

Odpowiednia aplikacja

Lekka konsystencja proszku, jaką posiadają kosmetyki naturalne, wymaga odpowiedniej aplikacji. Niezbędnym narzędziem jest prawidłowo dobrany pędzelek – do wyboru mamy flat top lub kabuki.

Pędzelek flat top to rozwiązanie o zbitych, gęstych, ściętych na płasko włoskach, dzięki czemu idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy uzyskać dokładne i mocne krycie.

Pędzel kabuki jest wykonany z syntetycznego włosia, odznacza się jednak delikatnością i lekkością, nic więc dziwnego, że jest polecany przede wszystkim osobom o cerze wrażliwej i delikatnej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych.

Warto pamiętać, że kosmetyki naturalne nie zapychają porów i pozwalają skórze oddychać, a efekty są takie same jak w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Wykonując makijaż mineralny należy pamiętać o odpowiednim zwilżeniu twarzy za pomocą odpowiedniego kremu i poczekać na jego dokładne wchłonięcie. W przypadku cery skłonnej do przetłuszczania się wskazane jest także użycie podkładu transparentnego.

"Mokra" aplikacja

Kosmetyki mineralne należy nakładać za pomocą zwilżonego pędzelka - zapewni to uzyskanie optymalnych efektów. Pędzelek najlepiej zwilżać w zależności od potrzeb, za pomocą poręcznej butelki z atomizerem. Warto także zaopatrzyć się w wacik nasączony wodą destylowaną lub hydrolem, który pozwoli wykonać tzw. stemplowanie.

Zapraszamy na stronę: mineralnenowysacz.pl

Udostępnij