Zdrowy styl życia

Kolagen do picia - czy to działa?

Agnieszka Szulc
cze 1 2017

naturalny kolagen na stawy

Badania nie pozostawiają wątpliwości, co do tego, że kolagen, który jest przyjmowany w postaci płynnej, jest też bardzo szybko wchłaniany przez nasz organizm. Notuje się, że znaczący jego przyrost jest obserwowany już po dwunastu godzinach od momentu jego spożycia. Tyle czasu potrzeba też, aby jego maksymalny poziom był odnotowany w skórze, podczas gdy w tkankach korzystne zmiany są widoczne już po sześciu godzinach.

Wysoki poziom zawartości kolagenu w chrząstce jest w stanie utrzymywać się nawet przez dwie doby, a jego dalsze podawanie sprawia, że możemy liczyć na uzupełnienie tych niedoborów, które są spowodowane wiekiem oraz przebytymi chorobami. Jeśli płynny kolagen jest stosowany regularnie, mamy też prawo oczekiwać, że zminimalizowane zostaną zewnętrzne oznaki starzenia się organizmu takie, jak choćby zmarszczki. Okazuje się jednak, że kolagen pomaga też w szybszej regeneracji komórkowej. Można też na niego liczyć podczas leczenia wielu schorzeń, w tym i tak dokuczliwych, jak choćby bóle stawowe. 

Kolagen – eliksir młodości 

Rynek może nam dziś zaproponować wiele suplementów z kolagenem. Niestety, zdecydowana większość bazuje przede wszystkim na konserwantach.

Kolagen – dawkowanie 

Ponieważ produkt ma sypką i bezsmakową formułę, można dodawać go do wielu przyjmowanych na co dzień produktów. Może on więc trafić zarówno do wody, jak i do soków i koktajli różnego rodzaju. Jeśli chcemy poprawić jego działanie, powinniśmy zatroszczyć się też o odpowiedni poziom witaminy C w organizmie.

Artykuł partnera zewnętrznego - naturalnykolagen.edu.pl

 

Udostępnij