Motywacja w pracy

Szkolenia motywacyjne bez rutyny

Damian Kubik
sty 9 2017

Cele zawodowe

Monotonia jest bardzo poważnym zagrożeniem dla skuteczności działań i przeradza się w ich mechaniczne wykonywanie bez cienia zastanowienia nad swoimi akcjami. Efektem tego jest zatrzymanie rozwoju osobistego.

Mechanizm tego zjawiska jest niebezpieczny, ponieważ w pewnym momencie przestajemy się interesować naszymi działaniami, postępujemy nieświadomie i efekty naszej pracy nie ulegają poprawie. Sposobem na zerwanie z taką rutyną jest zwiększenie poziomu motywacji. Jak to zrobić?

Rozwój osobisty

Ilość dostępnych technik motywacyjnych jest bardzo duża i z nich jest bardzo uniwersalna, ale część z nich jest wyjątkowo specyficzna, nastawiona na konkretne obszary życia lub cechy zawodowe. Odpowiednie dobranie metody motywacyjnej nie jest proste. Należy zawsze zapoznać się z literaturą tematu, która opisuje działania i skuteczność określonych metod w określonych warunkach.

Skuteczniejsze są jednak zazwyczaj szkolenia motywacyjne prowadzone przez specjalistów posiadających praktyczne doświadczenie w stymulowaniu motywacji. Taka osoba będzie z nami aktywnie szukała sposobu motywacji odpowiedniego dla nas.

Motywacja do pracy

Niektórym osobom pasuje wizualizacja celu, inne potrzebują wyraźnie namacalnych, bardziej fizycznych metod. Doświadczenie osoby poszukującej z nami odpowiednich metod sprawia, że szybciej trafia się na optymalne podejście i prędzej uzyskuje się pozytywne skutki związane ze zamianą poziomu motywacji.

Szkolenie motywacyjne

Samo szkolenie motywacyjne już jest zyskiem, ponieważ podnosi naszą wydajności sprawia, że nasze działania nie tylko przynoszą lepsze efekty, ale są przez nas realizowane z większą przyjemnością. Nawet jeśli sprawianie nam przez pracę przyjemności to cel, którego na początku nie będziemy w stanie osiągnąć, na pewno nieprzyjemność z nią związana bezie mniejsza.

Takie szkolenie to dobry pomysł nie tylko dla kadry zarządczej. Bardziej zmotywowani i radośniejsi pracownicy to osoby, które pracują z większym zapałem, robią mniej błędów, są szybsze i bardziej kreatywne. Są skarbem dla firmy. Każdy podmiot gospodarczy, który będzie miał wysoko zmotywowanych przeciwników, podepcze konkurencję posiadającą pracowników niezmotywowanych.

Udostępnij