Meble i dodatki biurowe

W jakie meble wyposażyć biuro?

Damian Kubik
sty 9 2017

Aranżacja biura

Owszem, założenie firmy przybliża nas do osiągnięcia sukcesu, o którym marzymy, jest to jednak wyłącznie jeden z kilku kroków, których powinniśmy się podjąć. Oryginalny pomysł i dobry schemat działania wcale nie muszą okazać się wystarczające, jeśli nie zadbamy o detale. Mając to na uwadze należy poważnie zastanowić się nad tym, czego możemy spodziewać się po naszym biurze.

Jego podstawę zawsze stanowią meble, a im staranniej są one dobrane, tym lepiej. Za dobry zakup można uznać ten, który stawia nie tylko na funkcjonalność, ale i na atrakcyjność wizualną, meble mają bowiem spory wpływ na wizerunek firmy i to zarówno w oczach klientów, jak i zatrudnionych w niej pracowników. Jeszcze przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy przygotować plan zajmowanego przez nas pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy może okazać się, że na któryś z elementów zwyczajnie brakuje nam miejsca.

Meble biurowe

Nie zaszkodzi też, jeśli już na samym początku skompletujemy wszystkie meble. Owszem, można je dokupywać, należy mieć jednak świadomość tego, że podejście takie nie będzie miało najlepszego wpływu nie tylko na harmonię wnętrza, ale i na jego estetykę. W pierwszej kolejności należy skoncentrować się na krzesłach i stołach, jeśli bowiem mamy do czynienia z pracą, która wymaga od nas ciągłego siedzenia, jakiekolwiek niedociągnięcia z tego zakresu mogą się okazać brzemienne w skutki.

Biurko często jest wybierane tak, aby odpowiadało sprzętowi komputerowemu, jaki ma się na nim pojawić. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że będziemy pamiętać o tym, że to wygoda pracownika powinna mieć kluczowe znaczenie. Nie warto bać się mebli z dużą ilością szafek i szuflad, pomogą one bowiem w zapanowaniu nad bałaganem.

Wyposażenie biura

Krzesła biurowe

Innym rozwiązaniem, którego nie powinno zabraknąć w naszym biurze jest wybierany z dużą starannością fotel komputerowy. Najlepsze modele to z pewnością te, które pozwalają na swobodne dopasowanie ich do indywidualnych cech pracownika, w grę wchodzi przy tym nie tylko ich wysokość, ale również detale takie, jak choćby stopień odchylenia. Kształt fotela powinien też uwzględniać to, że ludzkie ciało składa się z naturalnych krzywizn.

Nie można zapominać i o tym, jak dużą rolę odgrywa to, z jakiego materiału jest wykonane takie krzesło. Najlepiej, jeśli są to materiały naturalne, co docenimy zwłaszcza w upalne dni. Jeśli w naszym biurze ma się pojawić część jadalna, również w niej powinny pojawić się odpowiednio dobrane stoły i krzesła.

Przestrzeń biurowa

Jeśli mamy do czynienia z większymi przestrzeniami, dobrym pomysłem może być też wydzielenie w nich tak zwanej części konferencyjnej. W każdej przestrzeni sprawdzą się tez te meble, których przeznaczeniem jest magazynowanie, mamy więc do czynienia zarówno z regałami, jak i z wykorzystywanymi w tym celu szafkami. Tm też trafiają te przedmioty, które są własnością pracowników, a także środki czystości, sprzęt elektroniczny oraz wiele innych drobiazgów, których obecność w biurze bywa odbierana jako co najmniej zagadkowa. Jeśli wymaga tego nasza działalność, powinniśmy pomyśleć również o tak zwanych meblach otwartych, pozwoli to bowiem na lepszą prezentację naszych osiągnięć.

Udostępnij