Meble i dodatki biurowe

Najlepsza drukarka do etykiet

Agnieszka Szulc
mar 12 2020

Po ponad 20 godzinach badań 34 wytwórców etykiet i przetestowaniu siedmiu najbardziej obiecujących modeli, okazało się, że Dymo LabelManager 420P jest najlepszy dla większości ludzi, którzy potrzebują trochę więcej organizacji w swoim biurze lub domu. Dymo posiada duży, jasny wyświetlacz i łatwy w nawigacji interfejs, a jego klawiatura jest najwygodniejsza w użyciu podczas pisania jedną ręką.

Dlaczego powinieneś nam zaufać

Przeglądam produkty od 2011 roku, zarówno na stronie osobistej, jak i dla Wired. Zajmowałem się wieloma tematami, od smartfonów i tabletów po plecaki. Poświęcam też więcej czasu na szukanie i wypróbowywanie nowych metod organizacyjnych niż to, co zorganizowałem.

W tym przewodniku poświęciłem kilka dni na zapoznanie się z ustawieniami wszystkich siedmiu producentów etykiet i znalezienie wszystkich przydatnych funkcji, które oferowali. Kiedy już dobrze zrozumiałem każde urządzenie, wydrukowałem niezliczoną ilość etykiet, uderzyłem je w całe nasze biuro w Los Angeles i poddałem szeregowi testów wytrzymałościowych.

Dla kogo to jest?

Jeśli jesteś na rynku dla wytwórcy etykiet, prawdopodobnie masz już całkiem niezłe pojęcie, jak to będzie pasować do twojego życia, czy to jest organizowanie twojej przestrzeni osobistej w domu, czy zawodowej w pracy. Możesz użyć wytwórni etykiet, aby pomóc posprzątać swoje biuro, usprawnić grę w crafting lub pomóc wszystkim w domu przypomnieć sobie, dokąd wszystko powinno zmierzać.

W biurze, dobry etykieciarz może przypomnieć współpracownikom, gdzie znajduje się ostatnia para nożyczek w biurze lub oddzielić długopisy od ołówków. Możesz slapować etykiety na wszystkich najważniejszych folderach lub oddzielić wszystkie skrzynki pocztowe od siebie. W biurach, które mogą potrzebować nieco więcej sprzątania, łatwiej jest zrobić to za pomocą drukarki etykiet, która łączy się z komputerem lub telefonem. Zamiast pisać na małej klawiaturze, z którą będziesz musiał się zapoznać, możesz skorzystać z podłączonej drukarki etykiet z klawiaturą, którą lepiej znasz, co pozwoli Ci na szybsze drukowanie etykiet w większych partiach.

Drukarka etykiet jest również przydatna dla każdego, kto potrzebuje nieco więcej struktury domu. Rodzice mogą używać few przypominać ich dzieci dokąd wszystkie ich zabawki należą (i mieć nadzieję nigdy krok na innym Lego) lub trzymać przekąski utożsamiać w kuchni. Twórcy etykiet są świetni dla kabli też, czy chcesz oznaczyć kable zasilające tłumiące twoje ochronniki przeciwprzepięciowe lub przypomnieć sobie co robi każdy obojętny kabel USB w twojej szufladzie na śmieci.

Nie każdy wytwórca etykiet musi być jednak ściśle utylitarny. W odpowiednich rękach, urządzenie to może szybko dodać bardzo potrzebny kontekst do rodzinnego albumu fotograficznego. Dzięki specjalnej taśmie rzemieślniczej, ten album, nad którym pracowałeś, może otrzymać ostatnią nutę stylu, jakiej potrzebuje, zanim zostanie pokazany.

Jak wybraliśmy?

Rozważaliśmy szeroką gamę producentów drukarek etykiet, w tym top sellerów na Amazonie, jak również modele sprzedawane w sklepach z artykułami biurowymi. Przyjrzeliśmy się również każdemu modelowi najbardziej znanych producentów, Brother and Dymo (od czasu ostatniej aktualizacji tego przewodnika firma Epson zrezygnowała z linii producentów etykiet dla klientów).

Oceniliśmy 32 producentów etykiet i na podstawie poniższych kryteriów zawęziliśmy tę listę do siedmiu modeli. Oto, czego szukaliśmy:

Duży ekran do przeglądania etykiet: Podczas gdy my preferowaliśmy modele umożliwiające wyświetlanie na ekranie od trzech do pięciu linii tekstu, kilka modeli wyświetlało tylko jedną linię naraz, oferując jednocześnie wystarczająco dużo innych korzyści, które należy uwzględnić w naszych badaniach.

  • Akumulator: Preferowaliśmy modele wyposażone w akumulatory i zasilacz sieciowy. Są one o wiele wygodniejsze niż te, które wymagają posiadania nowego pakietu baterii pod ręką za każdym razem, gdy umiera producent etykiet, ale są one zazwyczaj droższe z przodu niż modele wykorzystujące baterie AA lub AAA.
  • Wygodna klawiatura do pisania: Głównie rozważaliśmy drukarki etykiet z pełnymi klawiaturami, z klawiszami funkcyjnymi, które wyglądały na wystarczająco wygodne do pisania przez więcej niż kilka naciśnięć klawiszy. Kilka modeli uważaliśmy za pozbawione klawiatury, ale pozwalały nam na pisanie i drukowanie etykiet bezpośrednio z telefonu. Przyjrzeliśmy się również kilku modelom z obsługą komputerów PC/Mac, dzięki czemu możliwe było pisanie z ulubionej klawiatury, a nie z urządzenia.
  • Etykiety boczne: Większość producentów etykiet oferuje przyciski do krojenia etykiet na urządzeniu, ręczne przyciski do wycinania etykiet. Preferowaliśmy modele z przyciskami na boku urządzenia, a nie na górze, ponieważ były one łatwiejsze do trzymania i naciskania.
  • Możliwość drukowania wielu linii: Modele, które uważaliśmy za drukowane od dwóch do pięciu linii. Chociaż czytelność ma tendencję do zmniejszania się, gdy na etykiecie drukowanych jest więcej linii, uważamy, że ta elastyczność jest ważna. Nie rozważaliśmy żadnych modeli, które drukowałyby tylko jeden wiersz tekstu na etykiecie.
  • Mnóstwo opcji taśmy: Podczas gdy zwykłe czarno-białe etykiety zazwyczaj wykonują tę sztuczkę, czasami potrzebny jest inny materiał lub inna kolorystyka. Poszukiwaliśmy producentów etykiet, którzy oferowali wsparcie dla różnych taśm, aby dopasować je do każdej potrzeby.
  • Możliwość zapisania często drukowanego tekstu do późniejszego wykorzystania: Preferowaliśmy producentów etykiet, którzy oferowali prosty sposób na zapisywanie najczęściej używanych etykiet. Większość modeli oferowała co najmniej 15 gniazd pamięci do szybkiego drukowania etykiet, a niektóre z nich umożliwiały zapisanie nawet 50 etykiet.
  • Różne opcje czcionek: Preferowaliśmy modele z większym wyborem czcionek, co pozwala na większą kreatywność. Większość modeli, które rozważaliśmy, miała zainstalowane od ośmiu do 14 czcionek; dwa modele obsługiwały masową bibliotekę czcionek Google, jak również Apple; a dwa modele mogły być podłączone do komputera PC lub Mac, aby używać czcionek zainstalowanych na tych urządzeniach.
  • Obsługa drukowania kodów kreskowych: Nie było to priorytetem w naszych rozważaniach, ale możliwość drukowania kodów kreskowych z wytwórni etykiet to miła funkcja dla właścicieli małych firm.
  • Możliwość połączenia z innymi urządzeniami: Daliśmy pierwszeństwo producentom etykiet, którzy oferują łączność z komputerami PC i Mac, lub iOS i Android, co równa się znacznie większej bibliotece czcionek, w tym z Apple i Google, dla większej różnorodności etykiet. Chociaż preferowaliśmy wytwórnie etykiet z tymi opcjami, nie były one wymagane.

Udostępnij