Meble i dodatki biurowe

Jakiego rozmiaru segregatora potrzebujesz?

Piotr Stelmach
lut 6 2020

Jednym z najczęściej zadawanych mi pytań dotyczących materiałów biurowych jest to, skąd wiesz, jaki segregator wielkościowy powinieneś kupić podczas realizacji dużego projektu. Typowe pytania to: "Jeśli stos papieru, który muszę włożyć do segregatora ma grubość 1 cala, czy 1 calowy segregator zadziała?". Albo "pierścienie segregatora, które mam o średnicy 2 cali". Czy to znaczy, że mam 2" segregator?" Ten artykuł usuwa zamieszanie związane z wiedzą, jaki rozmiar segregatora jest potrzebny do tego dużego projektu.

Zanim przejdziemy do właściwego rozmiaru segregatora dla Twojego kolejnego dużego projektu, porozmawiajmy o podstawowych zasadach działania segregatorów. Po pierwsze, w prawie wszystkich przypadkach należy zakupić segregatory widokowe, jeśli wykonujemy jakąkolwiek prezentację. Segregatory widokowe pozwalają na wstawienie niestandardowej strony w przedniej i tylnej części segregatora, a nawet na wstawienie niestandardowego grzbietu z nadrukiem, aby nadać segregatorowi profesjonalny wygląd. Tajemnica, której większość ludzi nie zna - mimo że produkcja segregatorów widokowych kosztuje producentów więcej, w większości sklepów z artykułami biurowymi są one zazwyczaj tańsze niż standardowe segregatory, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się cała objętość.

Po drugie, musisz wybrać odpowiedni styl pierścienia do segregatora. Standardowe pierścienie nazywane są "pierścieniami okrągłymi", które są pierścieniami o okrągłym kształcie jak w segregatorach używanych przez większość z nas w szkole podstawowej. "D-ringi" są innym popularnym stylem, i są bardziej ukształtowane jak odwrócone "D". Zazwyczaj używa się ich na wyższej jakości segregatorach biurowych i preferuje się je przy większych projektach, ponieważ zawierają około 30% więcej kartek papieru i są trwalsze niż pierścienie okrągłe.

Za moje pieniądze, zawsze idę z segregatorami D ring view do moich specjalnych projektów. Są trwałe, trzymają więcej stron i mają profesjonalny wygląd, który chcę zaprojektować. Jeśli jednak budżet jest dla Ciebie kluczowy, a oszczędność pieniędzy jest najważniejsza, skorzystaj ze standardowych pierścieni okrągłych w formacie segregatora widoków. Wybór kolorów jest zazwyczaj biały, czarny i jasnoniebieski.

Przejdźmy teraz do trudniejszego pytania. Jaki rozmiar segregatora pierścieniowego jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Najlepiej przebić się przez to zamieszanie. Można znaleźć fantazyjnie brzmiące terminy dla mechanizmów pierścieniowych, takich jak skośny pierścień, pierścień EZD i pierścienie EZ-Turn, ale wszystkie one są w zasadzie D-ring spoiwem w odzieży projektanta. Więc pamiętaj o tym: 1) Istnieją segregatory pierścieniowe typu D i okrągłe, oraz 2) Segregatory pierścieniowe typu D posiadają 30% więcej arkuszy niż segregatory pierścieniowe okrągłe.

Teraz wszystko, co musisz wiedzieć, to ile arkuszy ma każdy rozmiar pierścienia i za każdym razem możesz wybrać odpowiedni segregator. Dla uproszczenia, oto maksymalne pojemności arkuszy dla segregatorów z pierścieniami D-ring. Odejmij 30%, aby uzyskać rozmiar wymagany dla pierścieni okrągłych. Należy pamiętać, że strony te oparte są na standardowym papierze do kopiowania o gramaturze 20 lb., więc jeśli używasz papieru o gramaturze 24 lb., będziesz musiał dostosować pojemność papieru w dół o około 20%:

  • 1/2 calowy pierścień - do 100 arkuszy (małe prezentacje)
  • 1 calowy pierścień - do 250 stron (średnie prezentacje)
  • 1-1/2 calowy pierścień - do 375 stron (średnie prezentacje)
  • 2-calowy pierścień - do 480 stron (duże prezentacje - najpopularniejszy rozmiar)
  • 3-calowy pierścień - do 600 stron (podręczniki i katalogi)
  • 4-calowy pierścień - do 750 stron (podręczniki i odnośniki)
  • 5-calowy pierścień - do 950 stron (podręczniki i odnośniki)

Kolejne pytanie, które dostaję, to gdzie polecam kupić segregatory i inne produkty biurowe. Pozwolę ci wybrać najlepszy dla ciebie punkt sprzedaży, ale wszystkie materiały biurowe kupuję online od zaufanego, niezależnego dealera. Mają lepszy wybór i niższe ceny niż sklepy detaliczne Big Box, a następnego dnia wysyłają za darmo. Staram się wspierać firmy, które praktykują świadomy kapitalizm, i znalazłem dilera, który wykonuje dobrą robotę, przekazując połowę swoich zysków wielkim organizacjom charytatywnym.

Miejmy nadzieję, że zajmie to trochę zamieszania przy szukaniu odpowiedniego segregatora. Pamiętaj, nie mierzy się kręgosłupa, nie mierzy pierścieni, a na pewno nie tylko zgaduje. Kluczem jest określenie, ile arkuszy idzie w segregatorze i wybranie odpowiedniego dla Ciebie rozmiaru.

Udostępnij