fryzuraKomputerowe dobieranie fryzur rozpoczyna się od wstawienia do programu swojego zdjęcia, najlepiej z upiętymi włosami, dzięki czemu będzie widoczna cała twarz. Następnie wybiera się kształt twarzy, długość włosów, rodzaj (np. kręcone albo proste) i długość. Dalej wystarczy już wybierać poszczególne fryzury i sprawdzać, w której wygląda się najlepiej. Komputerowe dobieranie fryzur można dokonać za pomocą kilku programów komputerowych:

Virtual Hairstyling & Haircutting

Virtual Hairstyling & Haircutting to program pozwalający wypróbować ponad 8000 fryzur i 53 kolory włosów na własnym zdjęciu. Można zmieniać swoją fryzurę ile razy się tylko zechce, wypróbowując m.in. fryzury znanych osób. Wersja demonstracyjna znajduje się na stronie www.hairfinder.com, a do jego obsługi wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego. Poniżej znajduje się mini tutorial.

Salon Styler Pro

Salon Styler Pro to kolejny program, który w łatwy sposób umożliwia sprawdzenie jak będziesz wyglądać w dowolnej fryzurze. Na poniższym filmiku zobaczysz jak posługiwać się tym programem.

Virtual Hairstyles

Na stronie www.hairstyles.knowage.info możesz załadować swoje zdjęcie i skorzystać z programu Virtual Hairstyles online.

Cosmopolitan Virtual Makeover

Cosmopolitan Virtual Makeover jest programem cieszący się bardzo dobrymi opiniami. Po wybraniu najlepszej fryzury można ją wydrukować i iść ze zdjęciem prosto do fryzjera.

Wirtualny Fryzjer

Na stronie ikf.com.pl/kdf/ dobierzesz idealne uczesanie dzięki programowi Wirtualny Fryzjer. Wystarczy załadować zdjęcie i testować przeróżne fryzury.

Mistrz Wizażu

Program do komputerowego dobierania fryzur Mistrz Wizażu ma ponad 1200 fryzur damskich i męskich, kolorowe szkła kontaktowe, brwi, brody, kolor ust i różnorodne dodatki takie jak: naszyjniki, kolczyki, a nawet kapelusze. Niestety fryzury w tym programie wyglądają dość sztucznie, przez co wypada on dużo gorzej od tych wcześniej wspomnianych.

Jeśli znasz ciekawe programy do komputerowego dobierania fryzur, poinformuj o tym innych dopisując się w komentarzach.


6 Comments

 1. Du$$ka
  Posted 04.05.2009 at 19:14 | Permalink

  NO nie wiem :P czy są fajne

 2. agnieszka
  Posted 23.05.2009 at 21:13 | Permalink

  prowadze salon fryzjerski i chcę zakupić pożądny program do dobierania fryzur czy ktoś może mi coś poradzić

 3. joanna
  Posted 25.06.2009 at 18:09 | Permalink

  okej program

 4. Posted 01.05.2010 at 12:48 | Permalink

  dziwne to jest a dziża jest okropna

 5. kamila
  Posted 05.10.2010 at 17:16 | Permalink

  nic mi sie nie udało zrobić!!!!!

 6. Posted 06.10.2013 at 20:40 | Permalink

  Ja mogę polecić program do salonu fryzjerskiego, który obsługuje rezerwacje online. Świetny, prosty w obsłudze i intuicyjny. Do tego można testować 14 dni za darmo, wystarczy się zarejestrować

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>