Najciekawsze porady:

Kategorie:

Porada miesiąca:

Jak założyć firmę?Jak założyć firmę?
Założenie firmy wymaga przede wszystkim dobrego i przemyślanego pomysłu...

Polecamy:

Info:

Dziel się z innymi linkami do tej strony.

Jaka piosenka na pierwszy taniec?

Pierwszy taniecWybór odpowiedniego utworu na pierwszy taniec nie jest łatwą sprawą, jakby się mogło nam wydawać. Wiele par ma z tym problem zastanawiając się tak naprawdę, jaka piosenka odzwierciedliłaby ich radość i szczęście w tym pięknym i ważnym dla nich dniu. Wynajęty dj bądź kapela mogą w pewien sposób doradzić, jednak decyzja musi być podjęta przez narzeczonych. Pierwszy taniec jest uznawany za symbol rozpoczęcia zabawy tanecznej na weselu dlatego spełnia tak istotna rolę.

Szczególnie należy skupić się na tym, aby piosenka była powiązana uczuciowo z naszym partnerem, bądź była czymś osobistym. Często zdarza się, że para wybiera piosnekę, przy której po raz pierwszy zatańczyła. Przy doborze najlepiej kierować się tym, aby dźwięki w piosence pomogły nam odprężyć się i zrelaksować, dzięki czemu zapominamy o całym napięciu, które zapewne będzie towarzyszyć na początku.

Wiele par preferuje muzykę klasyczną i do tego ostatnio modne walce angielskie. Jednak nie zawsze jest możliwość nauki chociażby walca. Mimo to nie rezygnujcie z pierwszego tańca, bowiem można go przedstawić w wieloraki i nawet żartobliwy sposób. Grunt w tym, aby była wasza ulubiona piosenka, do której macie oboje sentyment. Utwór, z którym wspominacie miłe chwile, wydarzenia bądź taki, który już od samego początku kojarzy nam się z przyszłym partnerem życiowym.

W Internecie możemy spotkać przykładowe piosenki na pierwszy taniec. Przeważnie opowiadają o miłości, czy też są z nią kojarzone. Mimo to najistotniejsze jest, aby była ona niespotykana, oryginalna i kojarzona właśnie z wami.

Oto kilka wybranych propozycji utworów na pierwszy taniec:

 • Carribean Blue – Enja (idealna do walca wiedeńskiego)
 • Can You Feel The Love Tonight – Elton John
 • Wielka miłość – S. Krajewski
 • How Deep Is Your Love – Bee Gees
 • Can’t Help Falling in Love – Elvis Presley
 • I Will Always Love You – Whitney Houston
 • Kochać – Piotr Szczepaniak
 • Love is All Around – Wet Wet Wet
 • The Power of Love – Celine Dion
 • Zawsze tam gdzie Ty – Lady Pank

» 1 komentarz do porady “Jaka piosenka na pierwszy taniec?”

 1. Napisany w dniu 28 Jul 2009 o godz. 19:30 przez Marta 

  Bardzo fajna piosenka na pierwszy taniec to także “Golden Brown” – The Stranglers. Ma idealny rytm do walca wiedeńskiego 🙂

Dodaj komentarz

XHTML: Dozwolone znaczniki: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>