Galanteria

Torba idealna dla studentki

Agnieszka Szulc
sty 9 2017

Torebka na studia

Studia to znakomity czas, ale trzeba się na nich odpowiednio zaprezentować. Plecaki bardzo często sobie z tym odpowiednio nie poradzą, a jakieś stare i nieciekawe, zniszczone torby na pewno odpadają. Naprawdę możliwe jest postawienie na coś lepszego i nie koniecznie drogiego.

Funkcjonalność

Funkcjonalność musi być najważniejsza. To w końcu torba na studia. Musi pomieścić wystarczającą ilość odpowiednio dużych rzeczy. Co to dokładnie znaczy, zależeć będzie przede wszystkim od nas samych. Czy ma być tam tylko jakiś notes, czy może potrzebne jest zmieszczenie całego notebooka w dużym formacie? A może jeszcze mamy jakiś wielki segregator z masą papierów w środku?

Do tego większość z nas schowa w torbie jeszcze jakąś kanapkę czy coś do picia. To wszystko musi być wzięte pod uwagę. Dobrze jest oczywiście stawiać na torby trochę mniejsze, ponieważ są lżejsze i bardziej poręczne, ale panowie często wolą torby większe, ponieważ w ten sposób uzyskują odpowiednią elastyczność.

Materiał wykonania

Wybór najlepszego materiału nie jest jednoznaczny. Jeśli chcemy postawić przede wszystkim na wiele lat wytrzymałości i możemy sobie pozwolić na trochę większy wydatek, dobrym pomysłem na pewno będzie skóra naturalna. Wybór toreb płóciennych czy ze sztucznej skóry nie będzie jednak na pewno problemem. Ze skórą naturalną możemy liczyć na naprawdę dobry efekt estetyczny, zwłaszcza jeśli ją trochę przetrzemy środkiem nabłyszczającym i konserwującym. Taka torba nam się łatwo nie przetrze i nie rozerwie, a nawet jeśli zdarzy się wypadek, kaletnik dokona odpowiedniej naprawy. Torby z innych materiałów są zazwyczaj jednorazowe i nie można liczyć, że przetrwają 5-10 lat, tak jak torby skórzane.

Skórzana torebka

Fason

Konkretny fason, na jaki się zdecydujemy, to już w dużej mierze kwestia naszych indywidualnych zapatrywań. Zazwyczaj stawia się na kolorystykę uniwersalną, czyli czarną i zwłaszcza w przypadku skóry naturalnej kolorystykę brązową. Listonoszki w odcieniach szarości i beżu na pewno też nie będą złe. Raczej nie nosi się dzisiaj toreb w krzykliwych kolorach i z dużymi nadrukami, chociaż nikt nas za coś takiego nie zabije.

Na pewno najmodniejsza jest skóra, która ma też charakter uniwersalny. Jest ona zdecydowanie najbardziej polecana dla mężczyzn, którym będzie pasowała do wszystkiego. Kwestia wielkości, ilości przegródek, sposobu zabezpieczania kieszeni i wszystkie tego typu sprawy to ponownie zagadnienia w pełni indywidualne. Dobieramy to, co jest nam realnie potrzebne i dobieramy spośród wyselekcjonowanych opcji.

Udostępnij