Galanteria

Moda w 2017 roku – torebki

Damian Kubik
sty 9 2017

Gustowne torebki

Kiedy zmieniają się pory roku, konieczne staje się wymienienie garderoby na bardziej odpowiednią i przede wszystkim modną. Jest to bardzo przyjemny obowiązek, zwłaszcza jeśli chodzi o torebki, a to nimi się dzisiaj zajmiemy.

Jesienna klasyka, wieczna klasyka

Zawsze kiedy przychodzi jesień, projektanci mody odwołują się do stylu klasycznego, który znajduje swoje odzwierciedlenie także w świecie dodatków. Pozwala nam to na spokojne żeglowanie po butikach. Wracają do łask po raz kolejny torebki skórzane posiadające delikatne zdobienia i stonowaną kolorystykę pasującą do grubszych, ale raczej prostych płaszczy i kurtek.

Do bardziej eleganckich płaszczy najlepsze będą stonowane kuferki, które pasują też do kożuchów i do futra. Z kolei listonoszki będą uzupełnieniem wszystkich skromniejszych propozycji. Nie ma najmniejszych szans, by jakaś wakacyjna torebka mogła z nami zostać od czasu ciepłych dni. Nadchodzi jesień i konieczne jest popatrzenie na pozycje bardziej poważne.

Przeszukajmy szafy

Nie oznacza to wcale, że torebki z poprzednich lat także odpadają. Jeśli nie ma u nas w domu torebek skórzanych o odpowiednio stonowanym wyglądzie, można się rozejrzeć za zamszem. Jest to trend zapowiadający się na hit sezonu, zwłaszcza w wydaniu małych, gustownych paseczków. A jeśli któraś z pań nie przepada za torebkami mocno strojonymi, delikatna propozycja przewieszona przez ramię na pewno nie będzie złym pomysłem. Dobrze jest do niej dołożyć jakieś frędzelki w kolorze ziemi i spokojnie można ubrać ponczo, coś sensowego lub skórzanego.

Damska garderoba

A może print?

Niektóre z nas buntują się na jesień i stanowczo twierdzą, że za oknem może być buro, że ludzie mają szare humory i czarne nastawienie. Takie rewolucyjne podejście ma silne wsparcie ze trony projektantów mody. Oferują nam oni rozwiązanie w postaci torebki z oryginalnym printem. Nie m tutaj żadnych twardych zasad. Można pokusić się o cokolwiek, ponieważ kocie wzorki, koraliki i nawet jakieś futerkowe dodatki będą się tutaj sprawdzały znakomicie. Koniec z melancholią.

Plecaki też są eleganckie

Klasyczna elegancja do niedawno zabraniała korzystania z plecaków, ale teraz już nie zabrania. Jest to jak najbardziej element eleganckiego stroju, zwłaszcza jeśli jest to gustowny skórzany plecak zapinany z przodu. Gigantyczna zaletą stonowanych plecaków jest to, że można je łączyć praktycznie ze wszystkim, co będzie wyglądało lekko i dynamicznie, przynajmniej jak na standardy jesienno-zimowe. Jeśli jakaś pani ma poczucie stylu, nie ma dla niej żadnych ograniczeń.

Udostępnij