Galanteria

Jakie torebki powinny się znaleźć w każdej szafie?

Piotr Stelmach
sty 9 2017

Damska galanteria

Nie da się jednej torebki dopasować do każdej kreacji i na każdą okazję. Trzeba ich mieć zapas. Niekoniecznie duży, ale dobrze przemyślany.

Wybór torebki

Zawsze pod uwagę trzeba brać i aspekty czysto praktyczne, i kwestie estetyczne. Torebka musi być pojemna, musi mieć swoje kieszonki i nie może nas zawieść, kiedy chcemy w niej schować kilka niewielkich i niezbędnych rzeczy. Jeśli tych rzeczy będzie trochę więcej, nasza torebka będzie potrzebowała kilku dodatkowych kieszeni i większego rozmiaru. Czasami w ogóle potrzebna będzie torebka-worek, w której schowamy wszystko, co tylko nam wpadnie pod rękę i będzie nam niezbędne.

Torebka damska

W kobiecej torebce zawsze jest kilka niezbędnych drobiazgów, ale trzeba przygotować się na to, że będą one czasami dość ciężkie. Dlatego dobra torebka powinna posiadać solidne paski i uchwyty i być również pod tym względem wygodna. Mniejsze torebki dla wygody będzie się chować w dłoniach, ale warto, by także takie modele miały opcję podczepienia paska. Im więcej sposobów noszenia torebki, tym jej użycie jest w praktyce wygodniejsze.

Nie można pomijać kwestii materiału wykonania danej torebki. Jest to główny czynnik decydujący o jej jakości i wytrzymałości, a także o jej designu. Torebki, które będziemy mieć przez lata w swojej szafie, to modele wykonane głównie ze skóry bydlęcej lub bardziej egzotycznej. Jej podszewka będzie z nylonu. Ważne jest, by szwy były solidne i dobrze wykonane, a zamek błyskawiczny mocny. Sztuczna skóra zwykle nie zapewnia dobrych właściwości pod względem wytrzymałości.

Modne torebki

Kolor torebki ma ogromne znaczenie dla jej zastosowania na konkretną okazję oraz pod względem dopasowania do stroju. Kolory ciemne z czernią na czele są bardziej uniwersalne i pasują do większej ilości różnych okazji. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj dopasowywanie torebki do butów nie jest już w modzie i nie należy iść w tym kierunku.

Torebki niezbędne

W szafie zawsze znajdować się musi tak zwana torebka na co dzień. Będzie to torebka średniej wielkości o uniwersalnym kolorze. Taka torebka powinna nam dawać kilka możliwości jej przenoszenia i powinna być wytrzymała.

Wizytowa kopertówka to druga torebka niezbędna. Taką kopertówkę zawiesimy na ramię czasie wyjścia ze znajomymi. Wizytowe kopertówki są dzisiaj najczęściej dość skromne i rzadko grają pierwsze skrzypce w kreacji.

Mała listonoszka na co dzień to z kolei opcja przydatna, kiedy chce się z nią tylko gdzieś na chwilę wyskoczyć. Nie zmieścimy w niej za dużo rzeczy, ale nie ma najczęściej takiej potrzeby. Jak widać w damskiej garderobie potrzebne są torebki o różnych rozmiarach i zastosowaniu.

Udostępnij