Dzieci

Lista artykułów szkolnych dla każdej rodziny

Agnieszka Szulc
sty 13 2020

Może szkoła twojego dziecka nie rozprowadza szkolnej listy zaopatrzeniowej do czasu, aż szkoła się zacznie, a ty chcesz jechać, gdy sprzedaż jest gorąca. Może szkoła wysłała go do domu ostatniego dnia szkoły i straciłeś listę (nie byłbyś pierwszym rodzicem).

Niezależnie od powodu, dla którego zastanawiasz się, czego twoje dziecko będzie potrzebowało w tym roku szkolnym, znalazłeś się we właściwym miejscu. Oto przedmioty potrzebne każdemu dziecku do powrotu do szkoły, wraz z kilkoma wskazówkami i sztuczkami, których może użyć każdy rodzic. 

Chociaż te przedmioty prawdopodobnie znajdują się na szkolnej liście zakupów dziecka, niektóre z nich będą potrzebne także w domu. A ponieważ zazwyczaj oszczędzasz na szkolnych przyborach, jeśli kupujesz je na początku roku szkolnego, dobrze jest zaopatrzyć się w nie w czasie sezonu back-to school.

Zeszyty i notatniki

Nawet w tej erze cybernetyzmu, dzieci w wieku szkolnym przechodzą przez dużo papieru!

Papier z podszewką - Upewnij się, że kupujesz luźne listki lub papier wypełniający zgodnie z właściwą zasadą (studencką lub szeroką) dla wymagań lub preferencji Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest w przedszkolu przez drugą klasę, może być potrzebny papier z szerokimi liniami przerywanymi. Chociaż zazwyczaj rodzice nie muszą kupować tego rodzaju papieru do użytku w szkole, to jednak warto mieć go w domu.
Papier do grafów/papier do grafów - Robienie problemów z matematyką na papierze do grafów może znacznie ułatwić dzieciom układanie wykresów. Jeśli masz kopiarkę, możesz ją skopiować, gdy zabraknie ci zasilania.
Notatniki - Mogą być potrzebne notatniki spiralne i/lub notatniki składu. Nie kupuj wieloskładnikowych spiralnych notesów, chyba że jest to wymagane. Zanim Twoje dziecko zużyje więcej niż 70 stron notatnika, jest on prawdopodobnie dość zniszczony i i tak wymaga wymiany. Staraj się kupować zeszyty w różnych kolorach, aby dzieci mogły łatwo stwierdzić, który temat jest dla nich właściwy. Jeśli je posiadasz, sprawdź listy/reguły nauczycieli przed zakupem zeszytów ze zdjęciami, ponieważ mogą one być niedozwolone. Nie zapomnij sprawdzić, czy to college, czy szerokie zasady.

Do organizacji

Z całym tym papierem będą potrzebowali miejsca, aby go umieścić i sposobu na śledzenie tego wszystkiego!

Foldery - Szukaj solidnych teczek. Podobnie jak w przypadku notatników, kupuj różne kolory i sprawdź reguły nauczyciela dotyczące zdjęć.
Skoroszyt z segregatorem/kordeonem - Teoretycznie nadają się do wielokrotnego użytku co roku, ale ponieważ można je przepuścić przez myjkę jak plecak, zazwyczaj trzeba je podrzucić. Dodatkowo nowy segregator lub teczka na akordeon zainspiruje dzieci do pozostania w organizacji... przynajmniej na chwilę.
Książka odrabiania zadań domowych / planista akademicki - Szkoła może sprzedać konkretny egzemplarz, z którego chcą korzystać dzieci, więc sprawdź zanim kupisz ten artykuł szkolny gdzie indziej.
Pudełka do przechowywania/pudełka na szablon - Są one często dość zużyte po roku użytkowania, ale stare pudła do przechowywania mogą być wykorzystane do stworzenia ruchomej stacji do odrabiania prac domowych w domu.

Do pisania

Ołówki - kupujcie dużo! Jeśli dziecko jest w klasie przedszkolnej lub podstawowej, mogą być wymagane grube, łatwe do trzymania ołówki. Są one szczególnie trudne do zdobycia w późniejszym okresie roku szkolnego. Więc zaopatrzcie się.
Ostrzarka do ołówków - Prawdopodobnie w klasie Twojego dziecka znajduje się ostrzałka do ołówków, ale może ono nadal potrzebować małego, aby trzymać ją w swoim piórniku. Upewnij się, że pasuje do rozmiaru ołówka, którego używa Twoje dziecko. Wysokiej jakości ostrzałka do ołówków jest przydatnym wyposażeniem szkolnym, które można mieć w domu.
Gumki - Różowe gumki do ścierania zwykle działają lepiej niż jakiekolwiek inne gumki o słodkich kształtach. Załóżcie też nasadki do gumek na koniec ołówka. Choć te też nie działają tak dobrze jak te różowe, są przynajmniej wygodne.
Długopisy - Sprawdź listę zapasów Twojego dziecka, aby upewnić się, że otrzymałeś właściwy kolor (zazwyczaj czerwony, niebieski i/lub czarny) i rodzaj (wymazywalny, kulkowy, drobny itd.).
Zakreślacze - Jeśli nauczyciel nie określi inaczej, dzieci prawdopodobnie potrzebują tylko jednego lub dwóch kolorów zakreślaczy, więc jeśli kupisz czteropak, zatrzymaj niektóre w domu na wypadek, gdyby inne się zgubiły.
Kredki - Możesz kupić super duży pakiet do domu, ale trzymaj się dowolnego rozmiaru pakietu (zwykle między 8 a 24), który nauczyciel potrzebuje do szkoły. Duże opakowania nie mieszczą się w piórnikach.
Markery/kolorowe ołówki - Ponownie, nie kupuj dużych opakowań, niż jest to wymagane; dzieci mają tylko tyle miejsca na biurku.

Plecak

Dzieci mogą chcieć nowego plecaka co roku, ale nie potrzebują go. Kup odpowiedni plecak na książki, a w przyszłym roku nie będziesz już musiał robić zakupów. Zakup plecaków szkolnych na długi dystans pozwoli również zaoszczędzić czas poświęcany co roku na zakupy nowej torby na książki.

Lunchbox

W przeciwieństwie do plecaka, lunchboxy są czymś, co możesz chcieć wymieniać co roku, przynajmniej jeśli Twoje dziecko używa ich codziennie. Mimo to warto kupić wysokiej jakości lunchbox, który będzie trwał przez cały rok szkolny i zapewni świeżość lunchu Twojemu dziecku.

Pomoce naukowe

Linijka - Możesz mieć władców wokół domu, ale upewnij się, że spełniają oni wymagania szkoły, zwykle mierząc w calach i centymetrach. Przydatne jest to, że mają w nich otwór, który można przymocować do segregatora. Kup linijki z drewna lub elastycznego plastiku, aby nie pękały łatwo. Znaleźliśmy też linijkę powiększającą przydatną dla naszego nieco dalekowzrocznego dziecka, zarówno dlatego, że powiększa ona, jak i utrzymuje jej miejsce na linii.
Nożyczki - Sprawdź wymagania szkół w zakresie nożyczek bezpieczeństwa. Zazwyczaj nie jest dozwolone wszystko, co ma ostry punkt (nawet w starszych klasach). Szkoły mogą zapewnić nożyczki, ale dzieci nadal mogą potrzebować pary do pracy domowej.
Cyrkiel - Kiedy dzieci zaczynają uczyć się geometrii, dobrze jest mieć je w domu, więc nawet jeśli szkoła zapewnia je w klasie, kupić je, aby utrzymać w domu. Jeśli szkoła ich nie zapewni, kup dwa.

Ubrania/mundurki szkolne

Dzieci rosną - często bardzo długo w lecie, więc przez większość zeszłorocznych mundurków szkolnych i ubrań nie będzie działać przez kolejny rok. Ale niech dzieci przymierzają stare rzeczy, zanim zaczniesz robić zakupy w szkole.

Kilka rzeczy, takich jak swetry i skarpetki, może przez jakiś czas być w porządku. Również ten mały pokaz mody pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jakich rozmiarów będą potrzebowały dzieci w nadchodzącym roku. Zachowaj stare mundury dla młodszego rodzeństwa lub jako zaplecze lub coś do wymiany mundurów.

Technologia

Tablet/laptop - To jest coś, co będziesz chciał sprawdzić, czy jest to potrzebne lub pożądane w szkole. Jeśli jest to coś, co Twoje dziecko zabierze do i ze szkoły, musisz koniecznie zainwestować w dobrą, łatwą w użyciu ochronę dla niego. 
Kalkulator/kalkulator graficzny - Sprawdź szkolną politykę dotyczącą kalkulatorów; mogą one być niedozwolone w szkole dla dzieci, które nadal uczą się faktów z matematyki. Gimnazjaliści i licealiści mogą być zobowiązani do ich posiadania. Kalkulatory graficzne są znacznie droższe, więc należy się upewnić, że są potrzebne przed zakupem.
USB lub pendrive - Nawet jeśli nie znajduje się on na szkolnej liście szkolnych rzeczy Twojego dziecka, posiadanie pendrive'a dla każdego dziecka może być przydatne. Dzieci mogą łatwo odnaleźć własne pliki, jeśli są przechowywane na pendrive'ie i transportować je do i ze szkoły. Przymocuj go do smyczy lub sznurka, ponieważ są one zazwyczaj dość małe i łatwo je zgubić.

 

Udostępnij