Dzieci

10 sposobów oszczędzenia pieniędzy na zakupach szkolnych

Damian Kubik
lut 6 2020

Lista wymaganych artykułów szkolnych różni się w zależności od klasy i szkoły, ale istnieją podstawy, których potrzebuje prawie każde dziecko. Przy kilku ostrych taktykach, zakupy artykułów szkolnych mogą być mniej obciążające finansowo, szczególnie dla tych rodziców, którzy wychowują dziecko na budżet. Oto 10 sposobów na zaoszczędzenie w nadchodzącym sezonie szkolnym.

Kupuj hurtowo

Porównaliśmy ceny na pięciu podstawowych materiałach klasowych - ołówkach, papierze luzem, sztyftach kleju, kredkach i trójpierścieniowych segregatorach - w Costco, Walmart, Target i Amazonii. Costco i Walmart były konkurencyjne, a każdy z nich prowadził na dwóch z pięciu pozycji. Podczas gdy Amazon miała najlepszą cenę na pałeczki kleju (pakiet sześciu pałeczek Avery za 2$), Target nie prowadził w żadnej z kategorii. Oznacza to, że rodzice być może będą musieli rozejrzeć się po okolicy, może iść do Costco na ołówki Dixon Ticonderoga HB #2, które sprzedawane są w 96 opakowaniach za 15,39 dolarów, i kredki Crayola, które sprzedawane są w 12 opakowaniach za 9 dolarów, ale do Walmart za kilkanaście 1-calowych segregatorów Office Impressions za 18,60 dolarów i 500 arkuszy luźnego papieru za 2,50 dolarów. Może prawie 100 ołówków lub tuzin segregatorów brzmi jak przesada, ale te masowe zakupy można podzielić między wszystkich w rodzinie, albo z sąsiadem lub przyjacielem.

Nie kupuj wszystkiego na raz

Sierpień jest najbardziej popularnym miesiącem na zakup materiałów szkolnych, ale nie zawsze jest najlepszy. Mimo, że pozycje z dużymi biletami, takie jak laptopy, są zazwyczaj w najniższych cenach, wiele artykułów szkolnych trafia do sprzedaży we wrześniu, kiedy popyt maleje. Co więcej, kupony często wyłudzają się w ciągu kilku tygodni, więc rodzice mogą chcieć poczekać na wypełnienie każdej pozycji na liście, aż pojawi się odpowiedni kupon (i połączyć kupony ze sprzedażą w sklepie, aby zaoszczędzić jeszcze więcej). Z drugiej strony, zamawiając przybory szkolne online, nie czekaj do ostatniej chwili. Opłaty za przyspieszoną wysyłkę mogą zniweczyć wszelkie oszczędności.

Zrób zapasy na przyszły rok

Niektóre z najlepszych sprzedaży podstawowych artykułów szkolnych, w tym odzieży, przybywają zbyt późno, aby skorzystać z nich w bieżącym roku. Ale oszczędni rodzice mogą zaopatrzyć się w rzeczy, które na pewno będą potrzebne dzieciom w przyszłym roku (i nie skończą się w międzyczasie); skontaktuj się ze szkołą w celu uzyskania wskazówek. Zdecydowanie wymaga to trochę myślenia przyszłościowego, ale ma potencjał, by się z tego wypłacić.

Sprawdź co masz w domu przed zakupami

Jest to szczególnie ważne dla rodzin z kilkoma dziećmi w wieku szkolnym. Być może są tam resztki ołówków z zeszłego roku, a może pudełko z ołówkami, o które prosił konkretny nauczyciel dla pierwszego dziecka, może zostać poddane recyklingowi dla drugiego. Aby ułatwić sortowanie, należy połączyć nowe pozycje z pozostałymi zapasami w wyznaczonym pojemniku lub szafce.

Trzymaj się planu

Wielu nauczycieli dostarcza szczegółową listę potrzebnych materiałów na rok szkolny, wraz z podaniem liczby jednostek, a czasem nawet konkretnych kolorów. Zabierz listę do sklepu i nie odchodź od niej, ani nie ryzykuj uszczuplenia swojego budżetu. Jest wiele rzeczy, które "miło by było mieć" lub twoje dziecko "mogłoby potrzebować", ale jeśli nie ma ich na liście, nie otwieraj portfela.

Czekaj na wyprzedaże

Wiele stanów deklaruje coroczne wakacje podatkowe od sprzedaży na początku sierpnia, najczęściej w weekend 5-7 sierpnia tego roku. Dozwolone są tylko niektóre przedmioty, ale często są to ubrania, przybory szkolne i komputery - w sam raz na czas, by zdążyć na powrót do szkoły.

Zastanów się czego potrzebujesz

Dziecko może chcieć nowy plecak lub lunchbox, ale jeśli zeszłoroczne są jeszcze w dobrym stanie, nie ma potrzeby ich wymiany. Przy zakupie przedmiotów, które mogą być używane z roku na rok, należy rozważyć zawarcie na początku szkoły umowy, że przedmioty te będą używane przez następne dwa lata szkolne - co najmniej. To samo można zastosować do piórników, segregatorów i płaszczy (jeśli jeszcze pasują). Ograniczenie zakupu markowych lub zatwierdzonych przedmiotów może również pomóc nauczyć dzieci wartości pieniędzy przy jednoczesnej poprawie wyniku finansowego.

Sprawdź w szkole

Niektóre szkoły oferują zestawy zaopatrzeniowe, które są już zaopatrzone w niezbędne elementy. Nie tylko nie są one zazwyczaj droższe niż kupno wszystkich przedmiotów osobno, ale także pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii. Zestaw pojawia się na progu mieszkania lub w klasie dziecka w pierwszym dniu szkoły.

Skorzystaj z możliwości dopasowania ceny

Wielu sprzedawców detalicznych porównuje ceny konkurentów na identycznych towarach. Oszczędza to kupującym czas i pieniądze na gaz, które trzeba by było poświęcić na bieganie do wielu sklepów, aby uzyskać najlepsze ceny. Upewnij się tylko, że znasz zasady udanego dopasowania ceny. Na przykład, wiele sklepów wymaga ogłoszenia konkurenta jako dowodu niższej ceny.

Zostaw dzieci w domu

Zapasy są dla dzieci, ale dzieci mogą wykolejać się z planu i budżetu, ponieważ dostrzegają rzeczy, które muszą mieć, czy to do szkoły, czy nie. Zamiast tego należy robić zakupy samodzielnie i zachować paragony na wypadek roztopu, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i ból głowy.

Udostępnij