Ciekawostki i porady

Konsola - uniwersalne piękno

Piotr Stelmach
sty 4 2017

Estetyka wnętrza

Jeśli chcemy urządzić wnętrze tak, aby zapraszanie gości stało się dla nas przyjemnością, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy potrafimy we właściwy sposób dobierać meble. Niektóre z nich są elementem wyposażenia przede wszystkim z uwagi na funkcje praktyczne, jakie mają do spełnienia, nie brakuje zaś i takich, które mają niemożliwe do zakwestionowania walory estetyczne.

Producenci dostarczają nam również rozwiązania uniwersalne. Jednym z nich jest konsola, warto więc wzbogacić naszą wiedzę na jej temat. Konsola to propozycja kierowana przede wszystkim do tych osób, które marzą o oryginalnym, a jednocześnie stylowym mieszkaniu. Na rynku nie brakuje jej wielu ciekawych modeli, nawet nabywcy o wymagających gustach nie muszą dziś więc obawiać się o to, że ich potrzeby nie doczekają się zaspokojenia.

Konsola

Oczywiście, konsole nie są wcale meblami aż tak nietypowymi, jak może się to wydawać niektórym nabywcom. Gościły przecież w domach już od stuleci, choć wraz z upływem czasu zmieniały się zarówno ich formy, jak i tworzywa, z których były wykonywane. Minione epoki były przede wszystkim czasem konsol charakteryzujących się bogatymi zdobieniami, dziś zaś zmieniają się ich kształty, a konsole mogą być wykonane nie tylko z drewna, ale również ze stali a nawet ze szkła.

Dobór mebli

Wielu osobom wydaje się, że konsole należy wiązać przede wszystkim z barokowymi, wystawnymi wnętrzami, okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Mówimy o rozwiązaniu, który sprawdzi się bez względu na to, jaki styl wnętrzarski znajduje się w danym momencie w centrum naszego zainteresowania. Jeśli nasze pomieszczenie jest inspirowane stylem glamour, znakomitym rozwiązaniem powinna okazać się klasyczna konsola o fantazyjnych nóżkach. Dziś dużą popularnością cieszą się też konsole z wykończeniami, które imitują srebro.

Konsola wykonana ze stali z dodatkiem szkła to z kolei rozwiązanie, które powinno spodobać się zwolennikom nowoczesnego minimalizmu. Konsola zachwyca nie tylko swoją różnorodnością, ale i tym, że nie ma chyba takiego pomieszczenia, w którym nie mogłaby się sprawdzić.

Oczywiście, najczęściej gości w salonie, jeśli bowiem umieścimy ja w odpowiednim miejscu, może dzielić pomieszczenia, co sprawdza się zwłaszcza, gdy zależy nam na zaakcentowaniu różnicy, jaka zachodzi pomiędzy kuchnią i salonem. Konsola może pojawić się też w jadalni, gdzie najczęściej spełnia funkcję mini baru. Jest przestrzenią, która pozwala na eksponowanie wysokiej jakości alkoholi, sprawdza się też jako bufet podczas dużej rodzinnej imprezy. Miejsce dla niej znajdzie się również w przedpokoju zwłaszcza w towarzystwie lustra.

Udostępnij