Ciekawostki i porady

Jak zaaranżować romantyczną łazienkę?

Piotr Stelmach
kwi 5 2017

Stylowa łazienka

Motywy kwiatowe są modnym i romantycznym sposobem aranżacji łazienki. Nadają jej ciepłego i zmysłowego charakteru. Osoby, które preferują nowoczesny styl nie muszą rezygnować z florystycznych motywów. Istnieje bowiem możliwość połączenia romantycznych motywów kwiatowych z nowoczesnymi płytkami w kolorach stonowanych beżu i szarości lub nasyconych kolorów w zależności od indywidualnych upodobań.

Urządzając łazienkę w tym stylu najlepiej połączyć płytki ceramiczne z dekorami. Dekory to kafle z motywem zdobniczym sprzedawane na sztuki, dzięki czemu możemy w dowolnej ilości zestawiać je z innymi płytkami łazienkowymi. Należy pamiętać, aby łączyć płytki i dekory tego samego producenta i najlepiej z tej samej kolekcji  ze względu na spójność kolorystyczną oraz w celu uniknięcia problemu z dopasowaniem wymiaru kafli. Dekory zwykle stanowią dominujący element aranżacji łazienki. Umieszczane są na całej ścianie lub na jej dużym fragmencie tworząc swego rodzaju grafikę. W przypadku łazienek romantycznych jest to grafika z wyrazistym motywem kwiatowym lub subtelnym wzorem zainspirowanym naturą.

Nowoczesna łazienka

Kafle z motywem zdobniczym dobrze wyglądają na ścianie, której nie zakrywają meble lub  inne sprzęty łazienkowe. Płytki z drobnymi elementami kwiatowymi nie stanowią dominującego wzoru i mogą znajdować się w innych, mniej eksponowanych miejscach. Najczęściej używane są jako elementy dekoracyjne wokół lustra, przy umywalce lub w innych miejscach. Warto pamiętać, że im bardziej wyrazisty wzór na dekorach tym bardziej stonowane powinny być inne kafelki wówczas wygląda to subtelne, gustownie i elegancko.

Duże motywy kwiatowe optycznie zmniejszają łazienkę. Jeżeli chcemy tego uniknąć wystarczy wybrać jasne płytki dekoracyjne z jasnym motywem lub subtelne wzory kwiatowe. Jeżeli łazienka jest duża wówczas możemy pozwolić sobie na większą swobodę przy wyborze kolorów i wzorów. Barwę kwiatów i roślin  na kaflach można dobrać do planowanego stylu łazienki. Fiolety i biele doskonale sprawdzą się w stylu prowansalskim,  natomiast motyw róży w połączeniu z bielą i pastelami idealnie nawiążą do stylu angielskiego. Wybierając płytki do łazienki sugerujemy się ich wyglądem i estetyką, jednak nie możemy zapominać o ich parametrach technicznych. Powinny być dostosowane do konkretnego typu pomieszczenia. Do łazienki należy wybrać kafle odporne na wilgoć i detergenty.

Wiele romantycznych kolekcji płytek łazienkowych  proponuje Equipe, są to m. in. kolekcie: Artisan, Chevron, czy Hexatile. Sprawdź więcej na https://modnalazienka.pl/ >>

Udostępnij